مثل اينکه معلم ها از کارگر ها و زن ها خوش شانس تر هستند . تجمع ( بدون مجوز ) اعتراضی معلمان به خشونت کشيده نشد .

"مجلسيان هفتم طرح هماهنگ چه شد ؟" اين شعاري بود که در فضاي ميدان فلسطين طنين انداز شده بود و هر عابري را به سوي منبع صدا فرا مي خواند: حياط اداره کل امور تربيتي اداره کل سازمان آموزش و پرورش تهران.

تعدادي از معلمان که بيشتر در مدارس تهران تدريس مي کردند، در اين محل جمع شده بودند و خواستار احقاق حقوق صنفي خود بودند. تجمع معلمين از ساعت يازده صبح آغاز شد و حدود يک ساعت و نيم ادامه يافت.

جمعيت هر لحظه بيشتر مي شود و شعار ها جان مي گيرد: "وعده وعيد نمي خواهيم عمل به وعده مي خواهيم"، "نشريه معلم آزاد بايد گردد"، "نه چپيم، نه راستيم فقط معلم، هستيم"، "معيشت، منزلت، حق مسلم ماست" و... اينها از جمله شعار هايي است که جعيت گاه گاه با مشت گره کرده آن را تکرار مي کند.

در همين موقع از سوي دبير خانه شوراي هماهنگي تشکل هاي صنفي فرهنگيان ايران، شاخه چهار محال و بختياري بيانيه اي توزيع مي شود که در قسمتي از آن آمده است: "اگر به هر دليلي تا تاريخ 5 ارديبهشت85 مسوولان از پاسخ به درخواست قانوني تهران جهت بر گزاري تجمع يا راهپيمايي مخالفت نمايندضمن تجمع در 12 ارديبهشت در مقابل ادارات کل، در روز 16 ارديبهشت در شيفت صبح و عصر در زنگ دوم به صورت نمادين در دفتر مدرسه جمع مي شويم."

/ 5 نظر / 6 بازدید
شيوا

معلم نبايد دغدغه‌ی نان داشته باشه، ولی کاش معلم‌ها هم کمی انصاف داشته باشن و تلافيش رو سر بچه‌های طفلکی درنيارن! به عبارتی ويژدان کاری!

محمد جواد شکری

سلام..خوبی....حالا خوبه معلم ها بگيرن.......بنظرم اون ها مهمترند برای ساختار يک جامعه

sirous

اين دولت و مجلس استاد وعده دادنهای بيشمارن عزيزم. نه وعده دادنهاشون باورکردنيه و نه وعده ندادنهاشون. ديروز وزير ... بهداشت و درمان تو نمايشگاه کتاب بود. نميدونم اينا واقعا همينقدر که من ميبينمشون چندش آورن يا اشکال از نگاه منه!

حدس بزن

تا ابد نفرينت می کنم رفيق نارفيق

حدس بزن

تا ابد نفرينت می کنم رفيق نارفيق