يکی از شانسهای زندگی من اين بوده که دوستان خوب زيادی داشته ام . هر چقدر هم که مطالعه کنم ، فکر کنم ، دست به عمل بزنم هميشه از تعداد زيادی از دوستانم عقب هستم و اين هميشه برايم موتور محرکه خوبی بوده برای حرکت رو به جلو ( البته که رو به جلو به نظر خودم و در مسير درست به نظر خودم ! ) خلاصه که گفتم تا بگويم چندان مطالعه ای در زمينه روانشناسی و روانکاوی ندارم . فقط اين موضوعات يکی از علايق من است و چند تا ( کمتر از انگشتان يک دست ) کتاب و مقاله در اين زمينه خوانده ام . و به چند نتيجه رسيده ام که به نظرم خيلی واضح هستند :

يکی از دلايل خشونت فشار غريزه جنسی است !

محدوديت انسان را برای انجام عمل منع شده مشتاق تر ميکند !

اعمال خشونت انسان را به پاسخگويی خشن دعوت ميکند ( به قول سولوژن لعنت به اين آدرنالين !!!! )

حافظه انسانها آنقدر هم ضعيف نيست که حرفهای ۳ يا ۴ سال پيش را فراموش کنند !

خلاصه که همه اين نتايج را که کنار هم ميگذارم ميبينم که تبديل چهارشنبه سوری به ميدان جنگ در ايران حالا چندان دور از ذهن که نيست کاملا قابل پيش بينی هم هست !

 

چنين گفت زرتشت :که سوزانيد بدی را در آتش تا ز آتش برون آيد نيکی ! چهارشنبه سوری همه مبارک و يا به قول دوستان چهارشنبه تون سوری !

/ 3 نظر / 5 بازدید
نامدار

از اينکه جميع مردم در کشور ( البته برای من مهم تهران و خيابان محل زندگيم است ) با ايجاد سر و صدا در چهارشنبه سوری مانع استراحت من شدند، احساس بدي مي كنم و از همشون بدم مي آيد.

sirous

و البته فقط چهارشنبه سوری نيست که مصداق قواعد مذکور است و احتمالا قصه ادامه هم خواهد داشت. مستحضر هستيد که ۱۳بدر هم از سال بعد از تعطيلات رسمی کشور حذف خواهد شد اگر شورای محترم نگهبان موافقت فرمايند؟!

ساناز

نامدار جان از قديم گفتن دل به دل راه داره !