چند مورد مشابه !

چندی پيش عکسی از طريق ايميل  بين مردم ميچرخيد که موجودی نيمه انسان نيمه حيوان را نشان ميداد و توضيحی همراهش بود مبنی بر اينکه اين عکس متعلق به دختری است که قران را پاره کرده و بر اثر معجزه ای تبديل به موجودی مشابه کانگارو شده ! خوب قضيه از اساس دروغ است . عکس متعلق به مجسمه ای است که هنرمندی نوپرداز آن را با ترکيبی از مواد شيميای ( پليمری احتمالا ) ساخته اين سايت را ببينيد . از اين بدتر اين است که خيلی از سرويس دهندگان اينترنت در ايران سايتهايی مربوط به اين هنرمند را فيلتر کرده اند ! ( من اين اطلاعات را از طريق يک دوست خوب پيدا کردم . عطا جون ممنونم )

چند روز پيش هم خبری با آب و تاب فراوان مبنی بر ورود سگی به محوطه حرم امام رضا در برخی سايتها پخش شد . خوب به سلامتی معلوم شد قضيه ساختگی بوده و سايتی هم که خبر را از اول منتشر کرده بود کليه مطالب مربوط به موضوع را حذف کرده است !

چند وقت پيش تر هم عکسی از طريق ايميل به دستم رسيد که يک اسکلت انسان در ابعاد خيلی بزرگ ( در ابعاد هيولا !!!!‌ ) را نشان ميداد و در توضيح زير آن نوشته شده بود که اين اسکلت به تازگی کشف شده و احتمالا متعلق به مردم قوم عاد ( يا ثمود ، مطمئن نيستم ) است که در قرآن هم به آنها اشاره شده . و اين دليلی است بر اعجاز قرآن !!! چندی بعد معلوم شد که عکس متعلق به ماکتی بوده که برای ساخت يک فيلم علمی تخيلی ساخته شده بود !  

عوام زدگی عميقا با اعتقادات مذهبی مردم ما عجين شده و به همين دليل اين دست خبرها به راحتی رواج پيدا ميکنند . ولی من متعجبم از کسانی که خبرهايی از اين دست را پخش ميکنند . چه انگيزه ای از رواج اين دروغها ميتوانند داشته باشند جز تحميق بيش از پيش مردم . اگر کسی معتقد باشد که اين خبرها تاثيری در اعتقاد او ندارد . کسی هم که اعتقاد ندارد که اصولا اهميتی به آنها نميدهد . فقط آشکار شدن ساختگی بودن ماجرا ها ميتواند عده ای را در اعتقاداتشان سست تر کند و اعتمادشان را سلب کند .  

 

پ . ن : سی دی ملاقات رئيس جمهور با آيت الله جوادی آملی در بين مردم پخش شده که در آن رئيس جمهور ادعا کرده است که هنگام سخنرانی در سازمان ملل هاله ای از نور او را فرا گرفته بود !

/ 2 نظر / 3 بازدید
احمد

سلام/دست خط امام زمان را نيز به ليست خود اضافه بفرماييد

ليشام

http://www.baztab.com/news/31076.php بخونيد، داون‌لود كنيد، حظش رو ببريد...