يک خواننده محترم با نام مستعار اصلاح طلب واقعی برای يادداشت خفه شو لطفا ! پيام زير را نوشته :

عبارت "خفه شو" به تنهایی نشان می دهد چقدر به آزاد اندیشی، آزادی در بیان و تمام شعارهای قشنگ معتقدید. از همه مهمتر تفکرات شما در مورد مفهوم دموکراسی را نشان می دهد، که هیچ نقدی را حتی در مورد یک فرد قهرمان ( که به نظر من پادو هم نیست - از طرفی از عناصر اطلاعاتی است که اوایل انقلاب به دلیل تندروی از سپاه اخراج شد) نمی پذیرد!

 خواننده عزيز ( اصلاح طلب واقعی ) کاملا میپذيرم که عبارت خفه شو با آزادی بيان در تناقض است . اين عبارت من کاملا از سر عصبانيت بوده ، ولی حرف خاتمی درباره گنجی به نظر من اصلا نقد به اکبر گنجی نبود . اکبر گنجی و خيلی از زندانيان ديگر تنها به دليل بيان افکارشان زندانی شده اند . و خاتمی به عنوان رئيس جمهور وظيفه داشت جلوی اين نقض حقوق بشر را بگيرد . گنجی هر کاری که کرده باشد توجيهی برای زندانی کردنش ايجاد نشده است  . اگر گنجی آزاد بود و آزادانه حرف ميزد و آقای خاتمی هم سخنانش را نقد ميکرد ( حتی اگر که من با سخنان خاتمی مخالف بودم ) تا بدين پايه مرا عصبانی نميکرد . خاتمی با اين جمله فقط از زير مسووليت شانه خالی کرد . در ضمن اکبر گنجی به هيچ وجه قهرمان من نيست من به به کارها و افکار او نقدهايی دارم ولی دليل نميشود که از آزادی او و هر تلاشی برای آزادی او حمايت نکنم . اما درباره گذشته گنجی . من انسانها را با امروزشان ميبينم . آدم ها حق دارند تغيير کنند به شرط آنکه تکليفشان را با گذشته شان روشن کنند . اگر آدمی به اين نتيجه برسد که اشتباه کرده و تغيير کند من پذيرايش خواهم بود . چون خودم بارها و بارها تغيير کرده ام و به بسياری از عقايد گذشته ام اعتقادی ندارم . بنابراين تغيير کردن آدمها را درک ميکنم .

در آخر ممنون که به اينجا سر زدی و پيام گذاشتی . کاش نشانی از خودت گذاشته بودی . راستش من حس خوبی نسبت به کسانی که بی نام و نشان پيام مينويسند ندارم .  

/ 2 نظر / 3 بازدید
پگاه

سلام عزيزم! منم با دوست اصلاح طلبمون موافقم! از طرف ديگه شما هم درست ميگی تو شرايطی که گنجی تو زندان بود از خاتمی انتظار اون حرف نمی رفت. ديگه اينکه به منم سر بزن! هرچند که من خيلی وقته فرصت نمی کنم چيزی بنويسم!

حسین میرمحب

با سلام خوشحال می شوم شما درباره وبلاگ م نظر بدين وبلاگ من درباره معرفی سايتهای فارسی فعال است. از شما کمال تشکر را دارم.