نا امنی در سيستان بلوچستان و مناطق اطراف هميشه بوده . ( ميگويم هميشه چون بعضی از نزديکانم در اين منطقه زندگی ميکنند و نا امنی را در تمام زندگی شان حس ميکنند و حداقل يکبار خانواده دايی خودم گرفتار اشرار منطقه شده اند درست روز ۲۲ بهمن ! و تمام آنچه که به همراه داشته اند از پول و طلا و اتومبيل را از دست داده اند . البته مقاومتی هم نکرده اند چون ترجيح دادند جانشان را از دست ندهند ) ولی اين بار واقعا موضوع جدی است .

ناامني اين بار در کرمان

در پى حمله اشرار مسلح به خودروهاى عبورى در جاده بم - كرمان كه به كشته شدن ۱۲ تن از سرنشينان خودروها انجاميد، خبرهاي رسيده از کرمان حاکي است که نيروهاى نظامى هم براي کمک به نيروي انتظامي وارد منطقه شده و با هلي کوپتر و وسايل مجهز مبارزه با اشرار و سرکوب آن ها آغاز کرده اند و وزير کشور قول داده که تا امروز عصر دستگيري و سرکوب اشرار انجام شود.

در ميان اخبار رسيده يکي هم اين ادعاست که گروه جندالله به رهبري عبدالمالک ريگي مسووليت حادثه کرمان را به عهده گرفته اند. اما سايت خبري انتخاب در تماسي با اين گروه توسط اي ميل از زبان آن ها نوشت که حادثه جاده کرمان به بم کار جندالله نيست و از آن اطلاعي ندارد اما عمل را تائيد مي کنند.

 

عبدالمالک ريگی يک جوان ۲۳ ساله است . من از روزی که مصاحبه او را با سايت روز خوانده ام به اين موضوع فکر ميکنم که چه ميشود که يک جوان ۲۳ به خشونت روی مياورد . آن هم در اين ابعاد ! خوزستان ، کردستان ، سيستان و بلوچستان ، فردا نوبت کدام استان مرزی است ؟

/ 6 نظر / 3 بازدید
sirous

پيامم ذخيره شد؟

sirous

من که ديگه از ايست بازرسی نزديک خونمون تو شمرون وحشت دارم. خدا رو چه ديدی؟ اومديم و يارو افسره خود ريگی بود! شانس که نداريم؛ تا بخوايم ثابت کنيم که ما هم دل خوشی از اين ذليل مرده ها نداريم٬ تيکه بزرگمون گوشمونه. ضمنا اين اتفاقات نشون نميده که ايران ناامن شده بلکه نشون ميده ناامن کردن اين جمهوری اسلامی به سادگی آب خوردنه. تو پست اخرم نوشتم مسوولين در چه فکرای مهمترين ساناز جون.

ساناز

سلام امروز موفق شدم کل آرشيوت رو بخونم از روی کنجکاوی !چقدر باحالی

sirous

چاکريم. چشاتون باحال ميبينه. حالا اصن با من بودی؟ من که هرچی دور و برمو نيگا کردم کسی رو جز خودم نديدم!

sirous

خب بابا! حسووووووود! خودم ميدونم با من نيس

ساناز

ديگه اينه کيفيت آدمها ميتونن به خودشون بگيرن.حيف که ۲۳ سالگی ام ازدست رفت