انتخابات ، با نتيجه ای معلوم .

من جز كساني بودم كه گفته بودم تا صبح روز انتخابات تصميم قطعي نميگيرم كه در انتخابات شركت ميكنم يا نه . حالا اما اگر اتفاق تازه اي نيفتد ، راي نخواهم داد . يعني اگر هم بخواهم راي بدهم هم كسي نمانده . حتي انتخابي بين بد و بدتر هم نخواهم داشت . اما به شدت نگرانم چون بالاخره اقليتي در كشور وجود دارند كه در انتخابات به حكم تكليف و ... شركت خواهند كرد و از حالا پيداست نتيجه چه خواهد بود .
اما ما بعد از انتخابات چه خواهيم كرد ؟ ما با مجلسي كه مشابه شوراي شهر تهران خواهد بود چه ميكنيم ؟
در همه ميادين كشور اين بار شهيد دفن خواهد شد .ما چه خواهيم كرد ؟ ما ايرانيان مقيم ايران با حلقه طنابي كه راه تنفسمان را روز به روز تنگتر خواهد كرد چه خواهيم كرد ؟
پيش از رد صلاحيت ها اكثر ايرانيان خارج از كشور شركت نكردن در انتخابات را تبليغ ميكردند و بسياري از ما دو دل بوديم . چون اين ما هستيم كه با اين شرايط بايد زندگي كنيم . اما حالا بدون ذره اي دودلي در انتخابات شركت نميكنيم ولي ميدانيم كه نتيجه خوبي نخواهد داشت . ميدانيم كه اين زندگي ماست كه سختتر ميشود . اين ما هستيم كه حتي يك ميهماني بي دلهره نخواهيم داشت . چه رسد به رقصي و نوشي . اين ما هستيم كه ديگر بار از فيلمها و كتابها و روزنامه ها محروم ميشويم . حتي اينترنت و ماهواره هم محدودتر از حالا خواهد
شد . آري اين ما هستيم تنها ما . اين بار ما بايد كاري كنيم . چون اين بار اين زندگي ماست كه هدر ميشود . نه زندگي هيچ كس ديگر و نه منافع هيچ كشور ديگري در خطر نخواهد بود . آري ما ايرانيان مقيم ايران اينبار كاملا تنها هستيم . ( البته خدا ميدانيد که آيا پيش از اين هم تنها بوديم يا نه )

/ 4 نظر / 3 بازدید
فريبرز

سلام...البته عرض کنم که شما کمی عجولانه در مورد من قضاوت می کنيد و به من فرصت بدهيد تا مطلبی را که بزودی خواهم نوشت را بنويسم بعد می توانيد مرا و عقايدم را بيشتر بشناسيد!!!! اميدوارم بتوانم امشب يا فردا آن مطلب را آماده کنم...هم به وقت آزاد نياز دازم و هم تمرکز

banoo

من از اين شکست اصلاح طلبان خيلی ناراحت شدم ولی اوضاع اينطور نمی مونه.استعفای اول خاتمی رو يادته؟با اين مشکل ماها هم درگیریم.اگه یه ذره امید به برگشتن داشتیم الان دیگه با هر فلاکتی که هست باید یه حا بند شیم.

فريبرز

سلام لطفا مطلب اخر من را بخوانيد سپس در مورد برابری حق زن و مرد با هم بحث خواهيم کرد...در مورد عقايد سياسی ما خيلی با هم هم عقيده هستيم!!!!! و بزودی مطالب متفاوتی را در وبلاگم خواهيد يافت...بويزه در مورد به اصطلاح جدايی طلبان اذری ...چند وقت پيش در ميدان ولی عصر به يک فروشگاه لباس رفتم ديدم فروشنده که مردی ۵۰ ساله بود چنان با اب و تاب از نابود شدن حقوق اذری ها داد سخن می گفت که اگر من يک جوان ۲۰ ساله بودم با ان حرارت و جسارت چه اثر مخربی می توانست در روحم بگذارد!!!!