حالا دارم بيچاره اسفنديار را ميخوانم . نوشته مرحوم سعيدی سيرجانی .
يک ديد امروزی به داستانهای شاهنامه .
دارم فکر ميکنم سعيد امامی موقع خواندن اين نوشته ها چقدر عصبانی ميشده . حالا قاتل و مقتول هر دو مرده اند ولی اين سعيدی سيرجانی است که در کتابش هنوز زنده است و تا زمانی که حتی يک خواننده داشته باشد زنده است .
مرگ واقعيتی است که اگر به آن فکر کنيم جور ديگری زندگی ميکنيم . من روزی خواهم مرد و چه بخواهم و چه نخواهم هر آنچه را که امروز براي به دست آوردنش ميکوشم را از دست ميدهم . مثلا قدرت ، نمايندگی مجلس و....

/ 9 نظر / 3 بازدید
زغال

هميشه فراموشش می کنيم... تا وقتی که آنقدر به ما نزديک شود که صدای نفس هايش را بشنويم...صدای نفس های مرگ را...

شيوا

به نظر من بدون اعتقاد به زندگی پس از مرگ، صحبت کردن از انسانيت بی‌فايده‌ست. نتيجه‌‌ی عدم اعتقاد يا پوچی و خودکشيه و يا همين چيزهايی که دور و برمون شاهدش هستيم. البته خيلی از اين آقايون مدعی ايمان و اعتقاد تام هستند ولی يا دروغ می‌گن و اعتقادی ندارن و يا درکشون از دنيای پس از مرگ، از حد آب انگور و حور و پری فراتر نمی‌ره!

جادي

زنده باد به انسانيت. چه با اعتقاد به پس از مرگ باشه و چه با اعتقاد به اخلاق مدني. خاتمي .... هم بالاخره يک تکوني خورد. هرچند با کلي احتياط و مجيز. نظر شما چيه ؟ تبليغ مي شه به مجلس بپيونديم. به نظر من اشتباهه. طيف اصلاح طلب، حرف من رو نمي زنند که بخوام ازشون حمايت کنم.

قاضی

با نظر جادی موافقم

نازلي

ساناز عزيز همه ی ما روزی خواهيم مرد ... و آنچه ميماند همان اثر ما بر روی زندگی ديگری ست ! و اين خط از شعر فروغ که دوست ترش دارم: پرواز را به خاطر بسپار پرنده مردنی ست...

جادي

من معتقدم ما روزی خواهيم مرد. و با مردن ما هيچ چيز باقی نخواهد ماند چون وقتی من نباشم٬ چيزی هم نخواهد بود که توش چیزی باقی بمونه یا نه. تلاش من اينه که تا آخرين لحظه زندگی به خودم افتخار کنم و تا آخرين لحظه٬ بيشترين رضامندی رو برای آينده ديگران٬ احساس کنم. حتی اگر چيزی نمونه. بايد پيش خودمون رو سفيد باشم.

بي بي

مرگ آغاز يك زندگيست.

جادي

سلام بی بی. اين يک جمله ادبی/احساسی است يا يک گزاره دينی ؟ يا يک نظر اعتقادی ؟ (:

bahar

سلام ساناز عزيز پيگير مطالبي كه مينويسي هستم. خوب و سلامت باشي.