پول لازم نداری ؟

حدود يک ماه و نيم شده که پويا رفته سربازی . و در اين مدت که من تنها بودم بعضی جمله ها را بارها و بارها شنيده ام . گرچه همه آنها ( که بعدا خواهم گفت ) از سر محبت گفته شده اند ، ولی  همه شان خوشايند نبوده اند .

اما خوشايندها : (در واقع غير نا خوشايندها )

تنها نمون پيش ما بيا  .

دلت تنگ شده ؟

تنهايی خوبه ؟ خوش ميگذره ؟

چند روز گذشته ؟ چند روز ديگه مونده ؟

.....

اما همه نا خوشايندها  را  اينجا نمی آورم چون لزومی نميبينم  . اما ناخوشايندترين جمله ميدانيد چه بود ؟ :

پول لازم نداری ؟

بابا من دارم کار ميکنم . و حقوقم هم در حدی است که برای خرج معمول يک خانواده دونفره زياد هم هست . خيلی از دوستان ما که ازدواج کرده اند به دلايلی با حقوق يک نفر زندگی ميکنند . ( که اکثرا اين يک حقوق هم با کار خانم ها حاصل ميشود ) ولی هيچوقت کسی از آنها نميپرسد به پول احتياج دارند يا نه . من چون الان تنها هستم ، بايد مدام همه را مطمئن کنم که ميتوانم از پس مخارج زندگی بر بيايم . انگار هنوز باورشان نشده که .... 15.gif

 

/ 3 نظر / 3 بازدید
banoo

میفهمم چی میگی. ایشاالله هر چه زودتر برگرده پیشت.

جادي

نگاه خيلی تيزبين و دقيقی بود. البته به جنبه خوب قضيه هم نگاه کنی می شه ... لعنت ! شير سر رفت ! ليلا کلی سپرده بود و رفته بود دوش بگيره.. آخرش هم آبروی من رفت. می رسم تا بيرو می ياد گاز رو هم تميز کرده باشم ؟‌ (:

leila

مسئله چیه که خانم ها می تونند خرج خودشون را در بيارن ولی هنوز همه شک دارن . ولی اقايون نمی تونن شير را گرم کنند ؟ ( اين که شوخی بود!) ولی به نظر من هم خانم و هم آقا اگر بخواهد کاری را درست انجام بدهد می تواند و اگر نخواهد...( یعنی رضایت نداشته باشد!) هر کاری هم که بکنيم نمی تواند .