جادی دوست خوبم پيشنهاد کرده درباره پول بنويسم ، تا با هم بيشتر در اين زميته حرف بزنيم .

خوب من برخلاف خيلی ها اصلا اعتقاد ندارم که پول چيز کثيفی است . من معتقدم پول ابزار بسيار قدرتمندی است که رسيدن به خيلی از اهداف را ممکن ميکند در عين حال گاهی پول سرعت و سهولت ( در رسيدن به اهداف ) نيز به همراه دارد . خوب البته مثل بقيه ابزارها به درد خيلی از کارها نميخورد . خوب اگر برای کارهايی که پول ابزارش نيست ، از پول کمک بگيريم ، پول ميتواند ويرانگر هم باشد .

اما آنچه که به نظر من در ارتباط با پول مهم است ، چگونگی به دست آوردن پول است . من يک اصل خيلی مهم دارم و آن اينکه در به دست آوردن پول باعث زيان کس ديگری نشوم .

در ضمن من يک اصل ديگر هم دارم و آن اينکه پولی که خرجش نميکنم و يا امکانی را برايم فراهم نميکند .هرچند که به نام  گوشه ای خوابيده باشد ، درست مثل اين است که مال من نباشد .

من از تنها خوردن لذت نميبرم ، اگر پولی دارم و ميتواند گره ای را باز کند ، اگر آن گره ، گره من هم نباشد بهتر است آن گره را باز کند تا گوشه ای به نام من ...چون معتقدم خوشبختی آدم ها در کنار هم معنی دارد . من روزی بيشتر احساس خوشبختی ميکنم که آدمهای خوشبخت بيشتری در دنيا زندگی کنند .

اما جادی گفته بود که پول از زمين نميجوشد ، البته که نميجوشد . اگر هم بجوشد يک جايی دارد بد جوری به ضرر کسان ديگری تمام ميشود که خوب البته با آن اصل اول که گفتم در تناقض است .

تا به حال هرگز پول در آوردن مشغله اصلی ذهن من نبوده ، همين هم باعث شده که هر بار هم که به دنبال کار پر در آمدتری بوده ام ، دير رسيده ام . که خوب تا به حال ناراحتم نکرده .

از روابط مالی با آدمهای خيلی نزديک هم دل خوشی ندارم ، چون به راحتی ميتواند خيلی چيزها را خراب کند .

خوب اين بود انشای من درباره پول ، منتظرم تا حرفهای شما بحث را پخته تر کند .

/ 4 نظر / 4 بازدید
banoo

بر همه کس واضح و مبرهن است که ثروت بسی بهتر از علم است!ولی همون طور که گفتی چگونه بدست آوردن و چگونه خرج کردنش مهم!

شيوا

بابا اين ستاره‌ی طلايی اقبال که بر صفحه‌ی کامنت‌هايت نشسته را درياب!:) از شوخی گذشته من نفهميدم چرا جادی فکر کرده که قراره پول به راحتی به دست بياد؟ البته نه ‌که نشه، ولی اون پول ديگه مال خودِ آدم نيست. خودتم گفتی ديگه! خلاصه اين‌که فکر نکنم کسی از پول بدش بياد، اما به نظر من نبايد هدف باشه، حتی يک هدف ميانی. چون معلوم نيست که چقدر فرصت خواهيم داشت!

بي بي شهربانو

من فقط اين رو فهميده ام که پول خوشبختی نمياره ولی بی پولی بدبختی مياره! پس لازمه بدبخت نبودن اينه كه به اندازه معقول پول داشته باشي، ولي اگه پول داشتي بايد بگردي و خوشبختي رو پيدا كني چون لزوماً خوشبخت نيستي! واي چي گفتم! توضيح نداده بودم همون جمله اول بهتر بود! و اين رو مي‌دونم كه اگه يك فرد ثروتمند بگه پول خوشبختي نمي‌آره، سواريه كه از دل پياده ها خبر نداره و الكي مي‌گه پياده روي براي سلامتي خوبه!!