فردا روز جهانی زن است . خوب برنامه های متنوعی برای اين روز تدارک ديده شده من شخصا ( اگر رئيس نازنين مرخصی ام را امضا کند ) دوست دارم در ميزگرد وبلاگ نويسان و تجمع آرام پارک دانشجو شرکت کنم .

اما چيزی که به نظر من مهم است اين است که هرکدام از ما در محيط های مختلفی حضور داريم و طبعا با آدمهای متفاوتی در ارتباط هستيم . هر کدام از ما به تنهايی برای يادآوری اين روز در محيطهای کوچک خودمان ميتوانيم کاری کنيم . من و دوستم ( همکارم ) تصميم گرفته ايم . ساعت ده صبح فردا برويم و يک جعبه شيرينی بخريم و در شرکت پخش کنيم . فقط برای يادآوری اين روز . يک تماس تلفنی يا اس ام اس برای همه زنانی که ميشناسيم ، هم ميتواند مفيد باشد . باور کنيد يا نه خيلی از زن ها از چنين روزی اصلا خبر ندارند . چه رسد به اينکه از برنامه های اين روز با خبر باشند . من هربار به هر مشکل اجتماعی در ايران که فکر ميکنم ، حس ميکنم همه مشکلات با هم يک ريشه مشترک دارند عدم آگاهی بخش بزرگی از جامعه ايران و عدم ارتباط درست بخش آگاهتر با بخش نا آگاه . من پيشنهاد ميکنم هر کدام از ما فکر کنيم و ببينيم به اندازه سهم خودمان ( هر چند کوچک ) چگونه ميتوانيم اين ناآگاهی و اين عدم ارتباط را کمتر کنيم .

/ 4 نظر / 3 بازدید
شيوا

آگاهی‌دادن خيلی مهمه و مهم‌تر به نظر من خارج نشدن از مسير اعتداله. من شخصا با دو گروه از زن‌ها زياد برخورد داشتم؛ بعضی از زن‌ها بزرگ‌ترين افتخار زندگی‌شون اينه که تا قبل از ازدواج (يا به قول خودشون، وقتی که دختر بودم!)، دست به سر و صورت‌شون نمی‌زدن و خلاصه وقت عروسی کلی قيافه‌شون عوض شده بود و کلا همه‌ی دغدغه‌شون همين‌جور چيزاست!

شيوا

دسته‌ی دوم که امروزی‌تر هستند، از اون‌ور بام افتادن! مثلا پز می‌دن که قورمه‌سبزی پختن بلد نيستن!

شيوا

يا مثلا حقوق زن يعنی اين‌که شوهر آدم از صبح تا شب جون بکنه، بعد پولا رو بياره بده به خانوم که همشو خرج ماتيک کنه!

شيوا

جوگير شدم يادم رفت تبريک بگم!:) به اميد روزهای خوب برای همه‌ی زن‌ها. عوض منم شيرينی بخورين!