رفتارهای يک نظام مردمی در قبال يک آيين ملی !!!

امروز سردار قاليباف اعلام کرد ، مراسم چهارشنبه آخر سال ( و نه چهارشنبه سوری ) جز مراسم ملی ماست و نيروی انتظامی امنيت مناطق تعيين شده برای نورافشانی ( و نه آتش بازی ) را تامين ميکند .


مسوولين نظام مردمی ما !!! ۲۵ سال وقت لازم داشتند تا بفهمند قدرتشان از جشنی که هزاران سال تمام تاريخ را تاب آورده کمتر است .
سالهای اول که با توهين به عقايد زرتشتيان ، چهارشنبه سوری را مراسم کفر آميز آتش پرستان ميدانستند . ولی مردم با ترس و پنهان کاری از آتش پريدند . آنها هم زدند و گرفتند و بردند . چند سال گذشت و ترس همه از بين رفت ولی فشار کمتر نشد . و اين شد که انواع مواد منفجره راه به چهارشنبه سوری گشودند . و مسوولين مردمی ما ( که اتفاقا هيچ اطلاعی از مردم و جامعه ندارند ) اين بار خطرناک بودن را بهانه کردند ولی باز هم زندند و بردند . و ذره ای فکر نکردند که اگر زدن و بردن جواب ميداد که بايد تا حال جواب ميداد . امسال برای آنکه اعلام کنند ما شورای شهريها اصلا هم ترسناک نيستيم و خيلی هم مردمی هستيم ، وسايل نور افشانی بی خطر بين مردم توزيع ميکنند و محل هايی هم برای اجرای مراسم در نظر ميگيرند. اما باز از بر زبان آوردن چهارشنبه سوری ميترسند . از به کار بردن کلمه آتش بازی ميترسند . ولی باز هم مردم در جايی که خود بخواهند ، با وسايلی که خود بخواهند و آنگونه که خود بخواهند در شب جهارشنبه سوری از روی آتش خواهند پريد . و فرقی هم نخواهد کرد اگر حتی خود شهردار تهران هم از روی آتش بپرد و صدا و سيما ( که يک رسانه ملی است ! ) به طور مستقيم مراسم را نشان بدهد ، باز هم مردم کار خودشان را ميکنند . نميدانم چند سال وقت لازم است تا بفهمند که بر يک عده احمق حکومت نميکنند که بتوان با اين کارها گولشان زد . حالا بعد از ۲۵ سال کسی باور نميکند که مسوولين اين نظام مردمی هستند .

/ 10 نظر / 3 بازدید
جادي

البته فراموش نشه که اعلام شده آتش بازی فقط در مکان های معين ( بعضی از پارک ها )‌مجاز است و با هرگونه اجرای مراسم در مکان هايی که باعث کندی عبور و مرور شود با جديت برخورد خواهد شد ! (:

محاکمه يک حاجي فيروز!

- خودت را معرفي کن ,حاج فيروز - بگو عنوان شغلي ,پيک نوروز - ببينم واقعاً که رو سياهي, گمانم يادگار عهد شاهي - ولي رويم سياه از رنگ و دوده ست, ببخشيد از رياکاري نبوده ست - چرا رخت تن ات سرخ است و خونين؟ نداني جامه شمري بود اين؟ - اگرچه بوده بد، شمر ستمگر, درآمد داشت بهر اهل منبر - چرا چون من عبا بر تن نداري؟ - نخواهم خلق را سازم فراري - بنه عمامه کز جرمت بکاهم, - شرف دارد بر عمامه، کلاهم - چه شخصي مرجع تقليدتان است؟ - اخيراً ممد خرداديان است چرا داريه زنگي در کف ات هست؟ بده حکمي، ببررندم دو تا دست ! - چرا آواز ميخواني مرتب؟ - بده حکمي بدوزندم دو تا لب - چرا هي ميروي اينجا و آنجا؟ - بده حکمي به قطع هر دو تا پا -اگر خواهي ز ما حکم برائت, بکن از آنچه ميگويم اطاعت -به وقت ديم ديريم ريم، دام دارام رام, نگيره داريه زنگيت به اسلام -هرآنچه در خيابان درمياري, مياري خدمت ما ميسپاري -پس از کسر سه چارم سهم رهبر, و يک چارم من و آيات ديگر -هرآنچه ماند باقي، سهم سرکار, حلالت. نوش جانت. حق نگهدار!

حميد رضا قلعه اي

ساناز جون سلام مطمئنم که منو یادته امروز بر حسب یک اتفاق ساده با دوتا سايت آشنا شدم که به ليست سايتهايی که از این به بعد مرتب چکشون میکنم اضافه شدند. اول : www.jadi.net و بعدشم با یه لینک از اوجا khojaste.persianblog.ir اولا سلام به اون زوج دوست داشتنی ! سایت باحالی دارید ثانيا کلی حال کردم با نوشته هات و تازه فهميدم چقدر دلم برا اون روزا تنگ شده ... سلام به پويا برسون و به هرکدوم از بچه ها که ميبينيشون.

بي بي

عزيز من مگه نمی‌دونی که هميشه ظلمت دشمن نور است و آتش. آتشی که گرماش می‌تونه دلها رو به هم نزديک کنه و نورش می‌تونه حقايق رو روشن کنه، خلاصه اگه جز اين بود عجيب بود، انتظار داشتي بيان آئين هاي كهن رو تو اين سالها تبليغ كنند، يادمه اون اوايل حرف از برداشتن نوروز و انتقال تعطيلات به دهه فجر به عنوان جشن ملي هم بود، شايد شما به سنت قد نده. ولي من خوب به ياد دارم.

ساناز

سلام همکلاسی قديمی ! تو هم سلام به همه بچه هايی که ميبينی برسون .

پويا مرادزاده

سلام بانوی پاکيها/حرفاتون درسته کشته شدن يک نفر مانند کشته شدن تمام انسان هاست و در مورد اون زن يهودی هم در زمان علی درست گفتيد/ اشکال نداره با من بحث کنيد / من ديگه ناراحت نمی شوم حتی اگر مورد تمسخر قرار بگيرم چون واقعا ارزش داره با شما بحث کردن / شما آدم روشن و با سوادی هستيد و در مورد اون مجوز من نمی دونستم قبلا رسمی بوده و بهد ملقا شده که اين روش غلطی بوده و حق باز هم با شماست من اشتباه کردم / درسته که ايمان جايگاهش در دل است اما ايمان به خدا نه ايمان به افراد و من افراد و سياست ها رو در عقلم تحليل می کنم نه دلم و ايمان به خدا هم توی دل همه هست و توی دل شما هم همينطور / به هر حال اگر خواستيد با هم بحث کنيم البته اگر دوست داشته باشيد / من اگر کامنت براتون ميذارم قصد ناراحت کردن شما رو ندارم فقط ميام مطالبتون رو می خونم و نظرمو ميدم همين به هر حال اگر جايی هم تند صحبت کردم اين اسلوب کلماتم هست که گاهی اين مفهوم شدت رو القا می کنه و گرنه قصد بی احترامی ندارم اينجا عالم مجازيه و ارتباط ضعيف و نسبی اين سوتفاهم ها پيش مياد

قاضی

اتفاقا اينها رفتار احمق ها رو ديدند که فکر می کنند بر احمق ها حکومت می کنند.

لیلا

سلام. خيلی متن جالبی نوشتی. کاملا باهات موافقم.چه خوبه که آشنا ها هم اينجا هستند:) (سلام آقای قلعه ای ) راستی آقای مرادزاده خيلی خوبه که برگشتيد :)