هزینه حرف‌هایمان

 

فکر می‌کنی به آدمی که الان می‌گویند حالش خوب نیست و فکر می‌کنی این آدم دارد هزینه کارهای خودش را می‌دهد و دلت نمی‌سوزد. بعد با دقت فکر می‌کنی این حالش بیشتر از همه هزینه کدام کارش است؟...می‌روی به بیشتر از سه سال پیش و آن لحن بی‌خیال و آن نگاه از بالا به پایینش..."تو این کاره نیستی." و همان جمله‌اش باعث شد. تشویقی شد که تو کاره‌ای بشوی و آخرش هم دقیقا همان کاری را کردی که او فکر می‌کرد از تو برنمی‌آید. مواظب حرف زدنت باش. به آدمی نگو که کاری از او برنمی‌آید مخصوصا کاری که از انجام شدنش مثل سگ می‌ترسی. و از آن مهم‌تر به تحلیل‌هایت از آدم‌ها این همه ایمان نداشته باش که وقتی اشتباه از آب دربیایند ویران کننده‌اند. چون ایمان تو را به خودت از بین می‌برند. و فروریختن ایمان ویران کننده‌است به ویژه وقتی ایمانت به خودت فرومی‌ریزد.

 

/ 7 نظر / 3 بازدید
شکیلا

دقیقا

True Lies

اگر آن انگیزه به این شکل قوی اش نباشد که آدم پیشرفتی نمی کند. خجسته جان بگذار مردم کارشان را بکنند وقتی در حالت عادی ما قدم از قدم برنمی داریم غنیمتی است این گزیدن های زبانی!

سام

کلا انسان باید مواظب لحظه لحظه ی رفتارش باشه و بدونه داره چی کار می کنه . بعضی ها کلا ملاحظه ندارن و فقط از روی عقده ها و عادت ها شون رفتار می کنن . یه کاری می کنن بعدا پشیمون می شن چون قبل انجام کار علت رفتارشونو بررسی و ملاحظه نمی کنن .

.

می آم این نوشته ات رو می خونم و نمی دونم چی بنویسم و باز می آم و باز سکوت می کنم و می رم.... راست می گی، فقط می تونم بگم مرسی این رو نوشتی

.

مرسی این رو نوشتی و چیزهایی که فراموش کرده بودم رو یا نمی خواستم با دقت بهشون نگاه کنم رو به یادم آوردی و نشونم دادی. از این بابت مرسی :)

مانا

سلام. من اسمش رو ایمان به خود نمی‌ذارم بهش می‌گم باور ذهنی که وقتی یه آدمی می‌فهمه درست نبودن دیگه باوری در اون زمینه نداره مثل یه آدمی که یه مذهبی داره و به این باور می‌رسه که اون عقیدش درست نیست بعد چون ذهنش خالی میشه به پوچی می‌رسه. تو روابط آدما قضیه یه کمی پیچیده‌تر هستش یه جورایی بعد از این اشتباه محاسباتی اعتماد به نفس آدم زایل می‌شه. در مورد تحلیل در مورد آدم‌ها کاملا باهات موافقم چون به قدرت فوق‌العاده آدم‌ها در شرایط خاص ایمان دارم. در کل منم همینا که گفتی.