اسلوبودان ميلوشويچ رئيس جمهور سابق يوگوسلاوی در زندان دادگاه لاهه واقع در هلند، جان سپرده است

جنايتکاران جنگی ، ديکتاتورها .....آدمهای معمولی همه روزی ميميريم . چند درصد آدمها هستند که وقتی ميميرند جماعتی نفسی آسوده بکشند ؟

/ 5 نظر / 3 بازدید
آدينه بوک

سلام. به فروشگاه اينترنتي کتاب و CD آدينه با تحويل رايگان هم سر بزنيد.

کوروش

چند ماه پيش يه بار شايع شد صدام سکته کرده. وقتى از راديو شنيدم، مو به تنم سيخ شد و خيلى جلوى خودم رو گرفتم که …/جنايت کاراى جنگى بايد محاکمه بشن … /ديروز تا اين خبر رو ديدم همون حال بهم دست داد. حيف شد، حيف …/کاش محاکمه اش تموم شده بود.

sirous

امروز ديدم همشهری و ايران و جام جم هم رو صفحه اولشون خبر مرگ اين يارو رو دادن. اما کيهان نه! شايد اگه ميخريدمش تو صفحات ترحيم يه خبری يا مجلس بزرگداشتی پيدا ميشد. حيف! آدمهای کمی هستن تو دنيا که اونجور که لياقتشو دارن بميرن!

sirous

حالا اگر این اکثریت وجود نداشت حداقل نیروی اجتماعی لازم برای تغییر قانون موجود نیست و هنوز باید راهی جست برای کسب اکثریت. میتوان گفت که مثلا من و شما میخواهیم پوشش زن آزاد باشد و برویم این را در قالب یک حرکت جمعی عنوان کنیم و مشکلی هم نیست اما ما رفتیم که فقط حرف دلمان را بزنیم یا مقصودمان ایجاد تحول است؟! برای ایجاد تحول از سوی مردم در حکومت و قانون خصوصا در جامعه بسته نیاز به تعداد زیاد است و برای کسب این تعداد زیاد باید منافع را به هم نزدیک کرد. بله شما میتوانی (اگر بگذارند!) بروی میتینگ راه بیاندازی و سعی کنی حرفت را به اقشار دیگر برسانی و فقط همین!

sirous

ساناز عزیز٬ جنبش زنان دیگر بیانگر خواست من یا شما یا او نیست. ادعای این جنبش بیان خواست یک جمعیت اکثری ست. چیزهایی هست که وقتی مطالبه شد برای تحققشان قانون باید تغییر یابد و جامعه در مقابلشان دافعه شدید نشان ندهد. بالاخره در این مملکت یا باید آزادی پوشش باشد یا نباشد. زنانی هستند که به زعم من مخالف آزادی پوششند. قانون این مملکت هم مخالف آزادی پوشش است. راه دموکراتیک تغییر این قانون هم توافق یک اکثریت (گیریم فقط یک اکثریت زن) برای فشار به قانونگذار جهت بازنگری در قانون میباشد.